Hamilelikte Cinsel İlişki Nasıl Olur ?

Hamilelikte Cinsel İlişki Nasıl Olur ?

Cinsellik hayatımızın en önemli aktivitesinden birisidir. Hamilelik süreci başladıktan sonra çiftler cinsel yaşamlarına ara verirler. Bebeğe zarar vermemek adına cinsel yaşama son veren çiftler aslında çok önemli bir detayı atlamaktadır. Gelelim hamilelikte cinsel ilişki nasıl olur sorusuna. Cinsel yaşam bebeğe zarar vermez. Gebeliğin her döneminde çiftler cinsel ilişkiye girebilir. Uzmanlar bunda bir sakınca olmadığını açıklamasına rağmen anne ve babalar bu korkularını aşmış değiller.

Cinsellik anneye mutluluk hormonu salgılar. Bu da bebeğin gelişimini olumlu yönde etkiler. Cinsel ilişki bir fizyolojik olay olup bebeğin zihinsel gelişimine herhangi bir etkisi yoktur. Fakat bir çok anne ve baba hamilelik sürecinde cinsel ilişkiye girildiğinde bebeğin zeka geriliği ile doğacağını düşünmektedir. Bu yüzden kendi kendilerine cinsel yaşamlarına ara vermektedir.

Hamilelikte Cinsel Pozisyonlar

Hamilelikte cinsel ilişki yapılırken pozisyon çok önemlidir. Anne adayının zorlanmaması gerekir. Sert ve acı verilerek yapılan cinsellik anneye de bebeğe de zarar verebilir. Fakat usulüne uygun ve yumuşak dokunuşlarla yapılan cinselliklerin bebeğe ve anneye bir zararı yoktur.

Hamilelikte cinsel ilişki sadece riskli gebelik durumlarında yapılması sakıncalıdır. Düşük ve erken doğum riski olan gebeliklerde cinsellik bebeğe zarar verebilir. Annenin psikolojik endişeleri varsa da hamilelikte cinsel ilişki yapmaktan uzak durmak gerekir. Babanın herhangi bir cinsel rahatsızlığı yoksa cinsellik gebeliğin her döneminde yapılabilir. Kanamalar, enfeksiyon durumları, düşük riski, erken doğum riski, ve psikolojik sorunlar cinselliği kısıtlayan ve engelleyen durumlardır.

About Author

admin


ONE COMMENT ON THIS POST To “Hamilelikte Cinsel İlişki Nasıl Olur ?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RECENT COMMENTS
 • FlICKR GALLERY
  THEMEVAN

  We are addicted to WordPress development and provide Easy to using & Shine Looking themes selling on ThemeForest.

  Tel : (000) 456-7890
  Email : mail@CompanyName.com
  Address : NO 86 XX ROAD, XCITY, XCOUNTRY.