Çocuklarda Yüksek Ateş Düşürme Yolları

Çocuklarda Yüksek Ateş Düşürme Yolları

Çocuklarda yüksek ateş, sıklıkla karşılaşılabilen akut durumlar arasında yer almaktadır. Özellikle ebeveynlerin zor durumda kaldığı ve alternatif yöntemler denediği yüksek ateş, çocuklarda pek farklı sebeplere bağlı olarak gelişebilir. Yanlış beslenme, olası alerjen, diş çıkarma; aşı vurulma ve mikrop kapma ateş yükselten unsurlar arasında yer almaktadır. Çocuklarda yüksek ateş mutlaka dikkate alınması gereken durumlar arasındadır. Çocuklarda ateş düşürmek için kullanılan birçok bitkisel yöntem bulunmaktadır. Günlük deneyimlerimizden de bildiğimiz gibi sirkeli su bu yöntemler arasında yer almaktadır. Çocuğun kollarının altını, burnunu, boynunu ve bacaklarını sirkeli su ile ovmak tercih edebileceğiniz yöntemler arasında yer almaktadır.

Ateş Düşürme Nasıl Yapılır?

Çocuklarda yüksek ateş sorunu görüldüğü zaman ilk yapılması gereken, hekimi arayarak bu konuda tavsiye istenmelidir. Çocuğunuzun sağlığı ile ilgili alacağınız önerileri dinlemeniz gerekiyor. Yüksek ateş sorunu beraberinde birçok hastalığı getirebildiğinden, dikkate alınmalı ve bu sorun için çözüm önerisi bulunmalıdır. Yüksek ateş düşürmek için doktor önerisi ile ateş düşürücü şuruplar da içirebilirsiniz. Kendiniz çözüm üretmeye çalışmayın. Bu alanda uzman birine danışmanız en iyisi olacaktır.

Ancak şuruplar her yaş grubu için önerilmez. Özellikle 2 yaşının altındaki çocuklar için şurup tavsiyesi doktorlar tarafından verilmez. Çoğu zaman yüksek ateş tek başına geçebileceği gibi, soğuk su ile kompres yaparak da bu sorundan kurtulmanız mümkün. Ancak özellikle ilaç tercih edecekseniz, mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Aksi halde çocuğunuzu tehlikeye atabilirsiniz.

About Author

admin


ONE COMMENT ON THIS POST To “Çocuklarda Yüksek Ateş Düşürme Yolları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RECENT COMMENTS
 • FlICKR GALLERY
  THEMEVAN

  We are addicted to WordPress development and provide Easy to using & Shine Looking themes selling on ThemeForest.

  Tel : (000) 456-7890
  Email : mail@CompanyName.com
  Address : NO 86 XX ROAD, XCITY, XCOUNTRY.